Nihal ARAL

1953 yılında Çorumda doğdu. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi muhasebe bölümünü bitirdi. Otuz üç yıl çalıştıktan sonra emekli oldu. Çocukluk yıllarında babasının Fotoğraf makinesi ile başlayan fotoğraf merakı artarak devam etti. Daha sonra kendi fotoğraf makinesi ile fotoğraflar çekti. Emekli olduktan sonra Fotoğraf Sanatı Kurumu’ndan ilk temel eğitimini aldı. Çeşitli Atölyelere katıldı. FSK’nın düzenlediği karma sergilerde (Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde, FSK 20. Yıl Sergisi, 6. Ankara Fotoğraf günleri ve 1 Ekim 2013 TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde Stil Life ve Tekin Ertuğ Atölyesi sergisi, 7. Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri gibi birçok) yer aldı.
FSK da Tayland’dan Esintiler, Sitemsiz Dostlarım, Sanatın Fabrikası, Kendimi Kaybettiğim yer Bali ve Cadılar Bayramı isimli sunumları oldu. 2015 yılında katıldığı DASK’ta Tarih dalında UPI Mansiyon aldı. Fotoritim Elektronik fotoğraf dergisinde Kutsal Banyan Ağacı isimli Fotoğraflı gezi makalesi yayınlandı. George Eastman pover point sunumunu zoom üzerinden gerçekleştirdi.
The International Federation of Photographic Art dan AFIAP (Artiste FIAP) unvanını aldı. Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisans eğitimi tamamladı. Işığın peşinde; doğanın, insanların, yaşantıların izini sürmeye devam ediyor.

Nihal ARAL

Portfolyolar

Bir Tutam Huzur