Gül YILMAZ

1968 Edirne doğumluyum Evli ve 3 kız annesiyim. Lisans eğitimimi Ege Ünv. Biyokimya Yüksek Lisans eğitimimi TÜ Farmakoloji alanında yaptım Doktora eğitiminden tez aşamasında ayrıldım. Anadolu Ünv Fotoğrafçılık ve Kamera bölümünü bitirdim.
Edirne Halk Eğitim Merkezinde fotoğraf eğitmenliği yaptım. AFİAP ünvanı sahibiyim.
Halen lisede öğretmenlik yapmaktayım.
Sonuna kadar gerilmiş bir yay tüm evreni içine alır der Kenzo ama bunun için yayı doğru biçimde germek gerekir. Fotoğraf ile ilgili tüm eğitimlerimi EFOD bünyesinde değerli üstatlarım Behiç Günalan ve Enver Şengül’den aldım.
‘Belgesel Fotoğraf sözün istediği kanıttır’ diyen Özcan Yurdalan ile belgesel fotoğraf ve ‘Çocuklar için Fotoğraf ‘konulu workshoplar da çalıştık. Yusuf Aslan ve Aykan Özener ile birlikte yürüttüğü TFSF Memleketimden Görsel Hikayeler projesinde Vazgeçmeyenler adlı projemizde ile katıldık.
Pandemi sürecinde 5 ay Behiç Günalan ve Hepşen Köprülü Yetişken  ile EFOD Kültür Sohbetlerini gerçekleştirdik.
EFOD Fotoğraf Paylaşım Grubunun sorumluluğu yürüttüm ve Yönetim Kurulunda çalıştım. EFOD bünyesinde bir çok fotoğraf atölyesinde görev aldım ve hala devam etmekteyim
Gılcan Mete Delibay ile 10 Logos Fotoğraf atölyesinde proje üretmekteyim.
Ön yargılardan ve koşullamalardan sıyrılmış bir kavrayışla bakmaya çalışıyorum hayata ve fotoğrafa. Bresson’un dediği gibi; anın tüm büyüsü ,hatalarıyla beraber kendiliğinde oluşunda saklı çünkü.

Gül YILMAZ

Portfolyolar

Sepetteki Çocuklar