Emel SEFER

1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. ODTÜ Kimya, AÖF Kamu Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisans eğitimleri aldı. Ektam Kıbrıs LTD’de kalite kontrol sorumluluğu ve geçici ilkokul öğretmenliğinden sonra, 1992-2018 yılları arasında Tapu Kadastro Dairesi’nde çalışıp emekli oldu.
2014 yılında Kıbrıs Fotoğraf Sanatı Derneği’ne üye olarak fotoğrafa ilk adımını attı. Fotoğrafla ilgili çeşitli atölyelere katıldı. Yerel ve uluslararası pek çok yarışmada ödülleri bulunmaktadır. 2016’da AFIAP ve 2019 yılında EFIAP ünvanlarını aldıktan sonra yarışmaları bıraktı. 2017 yılında AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli TV programları, gazete ve dergilerde fotoğrafla ilgili röportajları ve makaleleri yayınlandı. Pek çok karma sergi ve kitapta fotoğrafları sergilendi. Görsel Dil Yaratım Atölyesi, Sanat Tarihi, Sanatı Yaratan Felsefe ve Sanatın Mitolojik Öyküleri’ni içeren online atölyelere katılmakta, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyesi olarak görev almaktadır.
Fotoğrafları insana dairdir. Seyahat etmeyi, farklı kültürler tanımayı, farklı insan hikayelerinin peşinden koşmayı seviyor.

Emel SEFER

Portfolyolar

Benin Çocukları

Tuvalin Arkası