Çağrı ÖZKARA

1990 doğumlu, aslen Burdurluyum.
Uzman Çocuk Hekimi olarak görev yapmaktayım. İstanbul Tıp Fakültesi 2014 mezunu olup, uzmanlık ihtisasımı Akdeniz Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda 2020 yılında tamamladım.

Çocukluğunu İstanbul’un sokaklarında yaşayabilmiş son şanslı çocuklardan idim. Bir gün kendime ait bir fotoğraf makinesi ile dünyayı gezmek ise en güzel hayallerimden birisiydi.

Asistanlık yıllarımda bu tutkumu gerçekleştirmek için amatörce adımlar atsam da 2021 yılında Kutupayıları Fotoğraf Grubu ile tanışmam hayatımda yeni bir dönemin başlangıcı oldu. İlk fotoğraf makinemi alıp da çocukluk hayalimi gerçekleştirmeye mecburi hizmet görevimi yaptığım Tokat’tan başladım. Fotoğraf çekerken zamanın sadece çektiğim karelerde değil, kalbim ve zihnimde de durduğunu hissettiğimde ise bu tutku ile kendimi tamamladığımı fark ettim. Fotoğraf sanatının inceliklerini öğrenmek ve geliştirmek için yeni arayışlarda iken 2023 yılında Gılcan Mete önderliğinde 10Logos grubuna dahil oldum. 10 logos ile birlikte dünyaya farklı pencereden bakmaya, kendimi geliştirmeye ve fotoğrafa gönül vermiş dostlarımla birlikte fotoğraf projelerinde çalışmaya başladım.

Sokakları, çocukları, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneklerini, Anadolu insanı ve doğanın birlikteliğini belgelemeye çalışmaktayım. Bu tutkuyla kendimi tamamlamaya, öğrenmeye ve gelişmeye devam etmekteyim.

Instagram Hesabı

Üye Ad Soyad

Portfolyolar